kwi

Vedic Art – wystawa malarstwa intuicyjnego

Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia, Wystawy

DSC_0001 (Kopiowanie)W okresie od 25 kwietnia do 2 maja 2016 włącznie w naszej Bibliotece można obejrzeć nietypową wystawę malarską – Vedic Art.

Prezentowane prace są żywym dowodem na intensywność doświadczeń w czasie warsztatu malarskiego, który odbył się w Galerii Domowej Aliny i Ryszarda Szydowskich w Pierwoszynie 24 kwietnia 2016 roku. Warsztaty prowadziła Krystyna Pruska – uprawniony Nauczyciel Vedic Art dla grupy Pomorskiego Związku Pań Niezależnych w skład której weszły: Joanna Chmielewska,Zofia Gruszecka, Katarzyna Hemmerling, Regina Hlebowicz, Renata Koba, Beata Kulikowska, Zofia Mądra, Krystyna Moroz – Kraińska, Iwona Pyszno, Anna Stępień, Iwona Stobińska, Alina Szydowska, Lilka Żołnieruk, Iza Żurawek.

Vedic Art jest znane w Polsce od 2005 r. jako malowanie intuicyjne. Twórcą metody jest Curt Källman szwedzki malarz, który stworzył jej zasady we współpracy z Mistrzem Maharishi Mahesh Yogi. Metoda ma swoje źródło w Wedach- świętych księgach hinduizmu gdzie zapisane są uniwersalne prawdy o wszechświecie, o potencjale człowieka i jego istocie.

Wg Curta Kallmana „Vedic Art to prosta i naturalna metoda oparta na wspólnocie człowieka z siłami tworzącymi kosmos, które Vedic Art tłumaczy na rzeczywistość ziemską. Każdy człowiek bez względu na to gdzie mieszka i w jakim jest wieku ma w sobie wszystkie możliwości do rozwoju i odkrycia przebudzenia kim w rzeczywistości jest”

Zasady tej metody  nie są nigdzie spisane. By je zrozumieć, trzeba doświadczyć każdej z nich podczas malowania. Jeśli by je teraz wymienić, wydałyby się pustymi słowami, mimo, że za nimi kryje się wielka mądrość.

ZAPRASZAMY!

wtorek, 26 kwi 2016 o 13:08. Kategorie: Wydarzenia, Wystawy. Możesz jedynie użyć trackbacka.