sty

Wernisaż wystawy „Anioły na święta”

Autor: admin   Kategorie: Galeria, Wydarzenia, Wystawy

Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo nigdy wcześniej nie gościła u siebie tylu miłośników sztuki na raz jak w sobotni wieczór 14 grudnia 2013 r. podczas wernisażu otwierającego wystawę grafik (akwafort) zatytułowaną Anioły na święta autorstwa Ewy Narloch-Kerszka.

Autorka prac to absolwentka Liceum Plastycznego w Gdyni-Orłowie oraz ASP w Gdańsku gdzie studiowała na wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom obroniła z wyróżnieniem w 2002 roku w pracowni grafiki użytkowej. Aneks do dyplomu wykonała w pracowni malarstwa ściennego i witrażu. Ulubioną techniką Artystki jest wklęsłodruk oraz linoryt. Stworzyła własny wyróżniający się styl dzięki mieszaniu różnych technik graficznych oraz tworzeniu nowych, własnych co pozwala rozpoznać bez trudu autorstwo jej prac. Zajmuje się również malarstwem na jedwabiu oraz grafiką projektową.

Dyrektor biblioteki przywitała gości, zaprezentowała osobę Bohaterki wieczoru oraz złożyła na Jej ręce kwiaty wraz z gratulacjami talentu i serdecznym podziękowaniem za pomoc w przygotowaniu nowej sali wystawowej. Artystka przedstawiła pokrótce niezwykle interesujący proces tworzenia swoich grafik a także opowiedziała o inspiracjach.

Oprócz pokarmu dla duszy (przepięknych, wzbudzających podziw gości prac) Autorka zadbała również o pokarm dla ciała przygotowując przepyszne domowe wypieki (z artystycznym akcentem).

Podczas gdy dorośli zajęci byli rozmowami o sztuce, dzieci w specjalnie przygotowanym dla nich kąciku mogły własnoręcznie wykonać dekoracje o tematyce świątecznej.

Spotkanie uświetnił swą grą na pianinie dr Jan Freiher, któremu raz jeszcze bardzo dziękujemy.

Z uwagi na duże zainteresowanie wystawą przedłużyliśmy czas jej trwania do końca stycznia 2014 roku.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć:

środa, 22 sty 2014 o 12:09. Kategorie: Galeria, Wydarzenia, Wystawy. Skomentuj lub użyj trackbacka.