sie

WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ MATEUSZA GRZELAKA

Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Wydarzenia

Upalne letnie popołudnie, w pobliżu wspaniałe nadmorskie tereny i czyste plaże – a wielbiciele sztuki meldują się w budynku kosakowskiej Biblioteki Publicznej tak licznie, że – parafrazując Kochanowskiego – serce roście patrząc na te czasy, w których również i wymagająca sztuka znajduje swoich odbiorców. Tym razem to zasługa Mateusza Grzelaka, mieszkańca Kosakowa, pasjonata fotografii artystycznej – to właśnie jego Wystawa fotograficzna Black Wood przyciągnęła do Biblioteki licznie zgromadzoną publiczność. Czarno-białe fotografie zdradzały ulubione inspiracje młodego artysty: predylekcję do minimalizmu oraz skupienia uwagi na strukturze przedmiotu tak, by poniekąd odsłonić jego wnętrze, pokazać z różnych perspektyw i skłonić do refleksji (m.in. w tym celu wiele zdjęć zrobionych było z bardzo dużego zbliżenia). Otwarciu Wystawy towarzyszyła specjalnie przygotowana przez Autora na tę okazję prezentacja multimedialna, zdradzająca co nieco z samego procesu twórczego, jak również recital fortepianowy i gitarowy Damiana Krygera, mieszkańca Mostów.

Organizator: Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo. Wernisaż poprowadzili: Anna Paturej i Karol Dettlaff.

Zachęcamy do zajrzenia na blog fotograficzny Mateusza: m-t-i-photo.blogspot.com

(tekst: Karol Dettlaff)

ZDJĘCIA (fot. Malwina Miklaszewicz i Wiesław Płotka)

środa, 12 sie 2015 o 10:38. Kategorie: Galeria, Wydarzenia. Możesz jedynie użyć trackbacka.