sie

Otwarcie nowej placówki biblioteki

1 czerwca 2009 roku miała miejsce uroczystość, podczas której oddano do użytku nowy budynek gminnej Biblioteki. Aktu poświęcenia dokonał ksiądz doktor Wojciech Cichosz, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Gdyni. Uroczystość poprowadziła Ewa Kowalewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

Uroczystego przecięcia wstęgi, na znak oficjalnego otwarcia, dokonali: Wójt Gminy – Jerzy Włudzik, przewodniczący Rady Gminy – Adam Miklaszewicz, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Turystyki, Rekreacji i Sportu – Wojciech Klimczyk, dyrektor Biblioteki – Anna Kloka oraz ksiądz doktor Wojciech Cichosz. Następnie ksiądz zawiesił nad drzwiami wejściowymi poświęcony krzyż.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło licznie przybyłych członków rodziny Augustyna Necla, patrona Biblioteki. Tym bardziej, iż otwarcie nowego budynku zostało połączone z wodowaniem kolejnej książki Necla pt. Wolność i niewola.

Wójt Gminy Kosakowo, Jerzy Włudzik, oficjalnie podziękował Jadwidze Piernickiej  za 25 lat prowadzenia placówki.

Uroczystość uświetnił bard, Janusz Pierzak, który przy akompaniamencie gitary zaśpiewał kilka piosenek, zarówno autorskich, jak i tych powszechnie znanych. Z wierszami słynnych poetów wystąpiła trójka dzieci, podopiecznych Karola Detlaffa. Przemysław Wyrzykowski z Pierwoszyna, również będący podopiecznym p. Detlaffa, wygłosił monolog z dramatu Calderona oraz fragment z eseju Ciorana.

czwartek, 20 sie 2009 o 10:35. Kategorie: Wydarzenia. Możesz jedynie użyć trackbacka.