sie

Wystawa prac śp. Eugeniusza Stanka

Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia, Wystawy

Obraz Szkuta Helena (fot. ze zbiorów rodzinnych)21 czerwca br. upłynął rok od odejścia śp. Eugeniusza Stanka, doc. dr. nauk przyrodniczych, wieloletniego Kierownika Zakładu Biologii i Zasobów Ryb Morskiego Instytutu Rybackiego. Niemniej jednak ten wielbiciel kaszubszczyzny zasłużył się nie tylko na niwie naukowej, ale również ma swoje zasługi w kosakowskim życiu kulturalnym. Współpracował aktywnie z Gminną Biblioteką, pisał artykuły do rocznika „Polska Gmina Kosakowo (gmina kaszubska)”; dzięki zdolnościom artystycznym uwieczniał piękne zakątki naszej gminy. Malował temperą, akrylem i pastelami olejnymi.

W sierpniu w budynku Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo można oglądać specjalną Wystawę dzieł plastycznych śp. Eugeniusza Stanka.

Wstęp wolny w godzinach pracy Biblioteki. Zapraszamy!

czwartek, 4 sie 2016 o 12:52. Kategorie: Wydarzenia, Wystawy. Możesz jedynie użyć trackbacka.