Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo serdecznie zaprasza wszystkich miłośników historii na prelekcję kmdr. Sebastiana Dragi pt. „Dębogórze w ogniu walki we wrześniu 1939 roku. Kluczowy punkt polskiego oporu”, która odbędzie się 23 września br. o godz. 17:00 w budynku Biblioteki.

W trakcie spotkania przedstawiona zostanie historia walk w rejonie miejscowości Dębogórze. Kmdr Draga dokona analizy ich przebiegu z uwzględnieniem wielu czynników. Poruszy kwestie polskich niepowodzeń oraz pochówków walczących żołnierzy.

Kmdr Sebastian Draga to mieszkaniec Dębogórza, pasjonat historii, właściciel mobilnego muzeum oraz bogatej kolekcji pamiątek z 1939 r., rekonstruktor, konsultant w filmach takich jak: Czarny Czwartek, Miasto 44 czy Piaśnica.

poniedziałek, 13 wrz 2021 o 15:29. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.