10 maj 2021- archiwa

M.kopitzki

Zgodnie z zapowiedzią, w cyklu prezentacji książek z okazji Tygodnia Bibliotek 2021 (8-15 maja) odwiedził nas kolejny Gość. Tym razem jest to zastępca Wójta Gminy Kosakowo Pan Marcin Kopitzki.

Książka, którą zaproponował nie należy nie należy do grona lekkich beletrystycznych pozycji. Jest to intrygujący reportaż. Zapraszamy na jego prezentację: https://fb.watch/5oT5GJE33t/.

„Zaplecione” – wystawa Katarzyny Wica

Autor: dyrektor   Kategorie: Wystawy

1 Copy 1

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2021 (8-15 maja) zapraszamy Was do obejrzenia wystawy „Zaplecione”, autorstwa Katarzyny Wica.

Setki metrów białego sznurka, tysiące węzełków, a wszystko w postaci pięknych figurek. Uwagę przykuwają przede wszystkim majestatyczne dekoracje ścienne. Spomiędzy nich filuternie uśmiechają się anioły. Swoje ząbki szczerzy w uśmiechu zajączek. Wśród prac królują jednak sowy większe, mniejsze, o jasnych ale także szmaragdowych oczach. Co ciekawe, część z nich stanowią śliczne sowie zakładki do książek (nasze książki już się do nich uśmiechają;)).