22 cze 2021- archiwa

cze

Kolorowe kokonki

Autor: dyrektor   Kategorie: Wystawy

Czytelnicy odwiedzający naszą Bibliotekę od kilku dni witają się z nami słowami: Jejku jakie to śliczne. Nie chodzi jednak o barwne okładki najnowszych książek, lecz o chusty wykonane przez jedną z naszych Czytelniczek.

Joanna Kryger, której działem są znane nam doskonale wspaniałe haftowane obrazy o tematyce historycznej (gościły w Bibliotece już dwukrotnie), tym razem chwyciła za szydełko.

Obecnie realizowana pasja to nie ucieczka od haftu, a tylko drobna przerwa w stawianiu igłą krzyżyków. Czasami oczy też potrzebują urlopu :) Joasia zaprezentowała dziesięć chust wykonanych wg różnych wzorów o zdecydowanie egzotycznych nazwach, jak: Dziadumiła, Nie-mech, Skrócona Sislove, Sweety Soul i Wafelek. Czytaj dalej »