23 lip 2021- archiwa

lip

Książka na weekend ;)

Autor: dyrektor   Kategorie: Inne

W cyklu książka na weekend nasza Małgosia poleca Kuriera z Toledo – nową powieść Wojciecha Dutki, autora bestsellera „Czerń i purpura”.

Młody dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki wyjeżdża na zlecenie wywiadu do ogarniętej wojną domową Hiszpanii. Zostawia w Polsce narzeczoną i kochankę, która jako jedyna zna jego sekret. Na jego drodze pojawia się młody anarchista – torreador Teo. Mokrzycki staje przed koniecznością postawienia wszystkiego na jedną kartę i zaryzykuje swoją karierę, narzeczeństwo, a nawet życie.
„Kurier z Toledo” to doskonałe połączenie powieści historycznej z literaturą sensacyjną. Szczerze polecam:)

A Wy macie już sprecyzowane książkowe plany na weekend? Zapraszamy do nas!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kosakowie po raz kolejny zaprosił Bibliotekę Publiczną Gminy Kosakowo do udziału w niezwykle sympatycznym projekcie pt. Świetlica podwórkowa.

Nasi pracownicy spotkali się dwukrotnie z uczestnikami tych zajęć − 14 i 21 lipca. Pod ich troskliwym okiem, korzystając z pięknej letniej pogody, dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawach plenerowych. Celem jednej z tych edukacyjnych zabaw − z wodą − było przypomnienie jak ważny jest rozsądek w kontakcie z ogniem oraz jak wiele wysiłku trzeba włożyć w sytuacji gdyby ten wymknął się spod kontroli. W ramach innej z zabaw dzieci przekonały się jak istotna jest dokładność wykonywanej pracy. Okazało się bowiem, że własnoręcznie, niezbyt precyzyjnie złożone z papieru samoloty nie leciały tak, jak chcieli ich budowniczowie, lecz „złośliwie” ulegały prawom grawitacji :) Czytaj dalej »