28 wrz 2021- archiwa

wrz

Zapraszamy do udziału w VII Nocy Bibliotek!

Siódma edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, do której po raz kolejny włącza się kosakowska Książnica, zbliża się wielkimi krokami.
Przypomnijmy, iż jest to akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury i w tym roku odbywa się pod hasłem Czytanie wzmacnia.

Już w sobotę 9 października br., będzie nam miło spotkać się z naszymi Czytelnikami (tymi potencjalnymi również:)).

PLAN WYDARZEŃ
17:00-19:00literacki plac zabaw – propozycje zabaw dla najmłodszych; w tym: różnego rodzaju łamigłówki i zagadki, a także zajęcia plastyczne;
od 19:30 do skutku :) literacka siłownia dla młodzieży i dorosłych; w tym: spotkanie grupy czytelniczej oraz zabawy integracyjne z książką w tle.

Zachęcamy do udziału!
UWAGA! Na zajęcia dla dzieci obowiązują zapisy (tel. 725 204 656, 58 735 46 56, e-mail: biblioteka@kosakowo.pl).
wrz

Zapraszamy do obejrzenia edukacyjnej wystawy

Autor: dyrektor   Kategorie: Projekty, Wydarzenia, Wystawy

Dsc 0806

Widzieliście już Państwo wystawę, przygotowaną przez pracowników naszej Biblioteki – Anię Paturej i Zdzisława Kryger – w ramach projektu „Polska droga ku morzu”? Jeśli nie, to zapraszamy serdecznie do nas. Ekspozycja będzie czynna do 9 października włącznie w godzinach pracy placówki.

Część pierwsza poświęcona została Józefowi Klebbie (1860-1931) – mieszkańcowi gminy Kosakowo, kowalowi, polskiemu działaczowi społecznemu i kulturalnemu, kaszubskiemu poecie i pisarzowi, uczestnikowi strajku szkolnego w zaborze pruskim, założycielowi Polskiego Związku Śpiewaczego i Związku Ludowego, organizatorowi budowy Domu Ludowego w Kosakowie, mężowi zaufania Komisji Delimitacyjnej – Subkomisji Północnej wytyczającej granicę polsko-niemiecką i Polski z Wolnym Miastem Gdańskiem, odznaczonemu Złotym Krzyżem Zasługi przez gen. Józefa Hallera, który nazwał go nauczycielem ludu kaszubskiego.