9 wrz 2022- archiwa

W czwartkowe popołudnie 8 września, niczym w teledysku do bardzo znanej piosenki, w kosakowskiej Bibliotece ujrzeliśmy orła cień. Zresztą nie tylko orła, bo i bielika również. Właśnie, czy bielik to orzeł czy orłan? Te i wiele innych ciekawostek przedstawił nam Pan Mariusz Zarzycki otwierając własną wystawę fotografii przyrodniczych pt. Piórem i pazurem.

Pan Mariusz swoją przysłowiową przyrodniczą żyłkę prezentuje w naszych murach po raz drugi, zaś jak sam zliczył ‒ to jego dziesiąta indywidualna wystawa fotografii o tej tematyce. Poprzednio zaprezentował w Kosakowie cykl zdjęć przyrody z rejonu rezerwatu Beka. Tym razem na kilkudziesięciu wielkoformatowych fotografiach możemy podziwiać efekty bezkrwawych łowów, którym Autor poświęcił niemal siedem ostatnich życia lat wędrując ze swoim aparatem przez bezdroża Bieszczad, Podlasia i północnej Polski.