25 wrz 2022- archiwa

ma przyjemność zaprosić Państwa na

wernisaż malarstwa

Katarzyny Marciniak

który odbędzie się 6 października br. o godz. 17:00 w budynku Biblioteki przy ulicy Fiołkowej 2A w Kosakowie.

WSTĘP WOLNY. Do zobaczenia!

Niektórzy lubią poezję – znany cytat z Wisławy Szymborskiej przyświecał wszystkim tym, którzy w piątkowy wieczór 23 września br. wybrali się do kosakowskiej Biblioteki na Wieczór Autorski Edyty Kurtyki, mieszkanki gminy Kosakowo, nauczycielki, uczestniczki bibliotecznej grupy czytelniczej, w przeszłości również grupy poetyckiej.

Okazało się, że owych „niektórych” było sporo: wsłuchani w poezję z wydanego przez Autorkę tomiku Z uczuć i wyobraźni w interpretacji samej Autorki, jak również zaproszonych gości, dawali się ponieść i uczuciom, i wyobraźni – najpierw tej najbardziej refleksyjnej, intelektualnej, później najbardziej nostalgicznej, poruszającej najtrudniejsze egzystencjalne i moralne dylematy, by ostatecznie zostać świadkami tego, jak Bohaterka wieczoru pozamiata nieco arcypoważną tematykę pod lekki dywan krótkich żartobliwych majstersztyków, okraszonych ironią i autoironią. Czytaj dalej »