25 lis 2022- archiwa

lis

Lekcja o Józefie Klebbie

W czwartek 24 listopada gościliśmy przemiłe uczennice czwartych klas Szkoły Podstawowej im. Piotra Dunina w Mostach. Była to bardzo szczególna grupa ‒ te dziewczęta z własnego wyboru uczęszczają na prowadzone w szkole zajęcia języka kaszubskiego. Korzystając z okazji, że przez cały listopad w murach Biblioteki prezentujemy wystawę czasową poświęconą lokalnemu pisarzowi i bojownikowi o polskość ziemi kosakowskiej ‒ Józefowi Klebbie, postanowiliśmy naszym młodym Gościom przybliżyć Jego historię.

Jako że prelekcja została poprowadzona ze swadą, młodzież naprawdę z zaciekawieniem wysłuchała całej opowieści. Potwierdzaniem tego był wynik quizu przygotowanego przez nauczycielkę dziewczynek ‒ Lucnę Sorn, a poświęconego właśnie Józefowi Klebbie.

Bardzo nam miło, że już po raz kolejny któraś z gminnych placówek oświatowych korzysta z naszych historycznych propozycji. Mamy nadzieję na więcej :)