14 lut 2023- archiwa

Fot.mkrauze 15 Copy

Kto odwiedził Bibliotekę późnym popołudniem w poniedziałek 13 lutego ujrzał rzecz niespotykaną do tej pory. Po raz pierwszy nie prezentowaliśmy rzeźb, obrazów czy artystycznych fotografii lecz coś z reguły ukrytego w czeluściach rodzinnych albumów – ślubne fotografie.

Takich emocji, związanych z otwarciem wystawy, jak wczoraj nigdy jeszcze w tym miejscu nie doświadczyliśmy. Każdy z Gości mógł bowiem na ślubnych portretach odnaleźć siebie, swoich Rodziców, Dziadków, a nawet Pradziadków. Siła przekazu tych rodzinnych skarbów była tak wielka, że głos otwierającej wystawę Dyrektorki Ani Paturej zupełnie zniknął wśród entuzjastycznych komentarzy Gości :) To Oni, poprzez swoje fotografie, byli Bohaterami wieczoru…Dodatkowo atmosferę wieczoru umilił nam swą grą nasz niezastąpiony Karol Dettlaff, za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy. Czytaj dalej »