5 cze 2023- archiwa

cze

Klubowicze gotowi do drogi :)

Autor: dyrektor   Kategorie: Klub Małego Czytelnika

Jak na początek czerwca przystało, nasze myśli zaczęły intensywnie krążyć wokół upragnionych wakacji.

Tak też było podczas ostatniego spotkania Klubu Małego Czytelnika, które odbyło się w minioną sobotę (3 czerwca br.). Rozpoczęliśmy książką autorstwa Matta Wolfa Tajemnica morskiej groty, w której to grupa przyjaciół wyrusza na pomoc żółwiowi. Zespół ratunkowy musi się uprzednio spakować.

Takie też zadanie stanęło przed naszymi klubowiczami. Dzieci miały za zadanie spakować wszystkie potrzebne rzeczy (pomijając te niepotrzebne) na wakacyjny wyjazd. Jedna grupa udała się w góry, druga  nad jezioro. Dzieciaczki spisały się rewelacyjnie! Gotowość do letnich eskapad  została w pełni potwierdzona. Czytaj dalej »

cze

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Lidią Liszewską

W następną środę, tj. 14 czerwca o godz. 12:00 w naszej Bibliotece pojawi się wyjątkowy gość – Pani Lidia Liszewska (Lidia Liszewska & Robert Kornacki – autorzy książek) – współautorka kilkunastu książek, w tym trylogii, na której kartach pojawiają się nasze urokliwe Mechelinki :)

Podczas spotkania Pani Lidia opowie nam o swojej najnowszej powieści zatytułowanej Czarny motyl i o kolejnych piśmienniczych planach – ZAPRASZAMY SERDECZNIE!