6 cze 2023- archiwa

cze

Morskie opowieści Tadeusza Zarzyckiego

Dziś przed południem ponownie mieliśmy okazję gościć naszych sympatycznych sąsiadów z kosakowskiego Klubu Seniora w ramach Kreatywnej Biblioteki.

Spotkanie – dzięki Gościowi Specjalnemu: kmdr. por. rez. Tadeuszowi Zarzyckiemu, oficerowi, który od dziesiątków lat propaguje tradycje morskie – było niezwykle interesujące. Pan Tadeusz przygotował bowiem wystąpienie pt. Morskie opowieści, czyli skąd się wzięły paski na kołnierzu. Jednakże nie był to tzw. suchy wykład, lecz ciekawa prezentacja marynarskich smaczków, np. legenda o latającym holendrze, opowieść o purtkach (czyli strachach towarzyszącym wilkom morskim w ich codziennej pracy) czy też wyjaśnienie co oznacza bicie szklanek. Czytaj dalej »

cze

„Sielanka miejska” – wystawa fotografii

Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia, Wystawy

W okresie od 15 czerwca do 7 lipca br. w Bibliotece będzie gościć wystawa pn. „Sielanka miejska”, autorstwa Katarzyny Georgiev. Stanowi ją zbiór fotografii będących migawkami z życia trójmiejskiej wspólnoty – Gdyni, Sopotu, Gdańska, ale też ich obrzeż. Przedstawia uroki, trudy, ale – przede wszystkim – codzienność funkcjonowania w mieście.

Uroczyste otwarcie wystawy – na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych – odbędzie się 15 czerwca o godz. 17:00.