logo bilbioteka
16
lip
2021

„Książka na weekend”

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

W dzisiejszej odsłonie książki na weekend polecamy – za pośrednictwem Pauliny Kraski – powieść Dom na Sekwanie
 
„…barka zmieniła nasze życie na lepsze – nie tylko dając wygody i radości dnia codziennego, ale i uświadamiając nam, że choć umieliśmy tak mało dokonaliśmy tak wiele…”
 

Książka Wiliama Whartona „Dom na Sekwanie” jest powieścią autobiograficzną o miłości, przywiązaniu i oddaniu własnej rodzinie oraz marzeniom. Autor zabiera czytelnika w bardzo osobistą podróż – 10 mil od obrzeży Paryża do małej wioski Le Port Marly, na barkę zacumowaną przy nabrzeżu Sekwany.
 
Zawarte w książce opisy są tak dokładne, że pozwalają współodczuwać zarówno fizyczny, jak i psychiczny trud autora. Perypetie związane z odnawianiem, finansami, podtopieniami i wieloma innymi przygodami trzymają w napięciu, a opowieści o rodzinie, sąsiadach i wydarzeniach, które towarzyszyły zamieszkaniu na barce, okraszone są sporą dawką humoru.
 
Wharton, nawet jeżeli nie wszystko idzie po jego myśli, nie poddaje się, by dokończyć to co zaczął. Autor potrafi z życia okraszonego ogromną ilością potu i dawką strachu wydobyć obraz sielanki – dając nam złudzenie lekkości i napędzając niespotykaną energią do zmian.
 
„Dom na Sekwanie” jest specyficzną powieścią, która przy odrobinie wyobraźni pozwala przeżyć budowanie barki razem z bohaterami książki. Jest to podróż, do której Państwa serdecznie namawiam.
 
Co Wy na to;)? Zapraszamy do naszej Biblioteki!

piątek, 16 lip 2021 o 10:42. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij