logo bilbioteka
19
lis
2021

„Książka na weekend” :)

   Autor: dyrektor   Kategorie: Inne

W dzisiejszej odsłonie książki na weekend nasi sympatyczni Czytelnicy – Tata Bartosz i córka Izunia – polecają serię książek Pan Kuleczka:

Tym razem mamy propozycję dla najmłodszych czytelników, a dokładniej dla ich rodziców, którzy każdego (lub prawie każdego ;) wieczora starają się zaszczepić w swoich dzieciach miłość do książek, czytając im przed snem.

Właśnie w tej roli świetnie może się sprawdzić seria książek „Pan Kuleczka” autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami malarki Elżbiety Wasiuczyńskiej.Do tej pory ukazało się już 8 książek, a każda z nich składa się z około 10 krótkich opowiadań. Głównym bohaterem jest tytułowy Pan Kuleczka będący opiekunem: kaczki Katastrofy, psa Pypcia i muchy Bzyk-Bzyk.

W poszczególnych opowiadaniach poznajemy ich mini przygody związane z zupełnie codziennymi, można powiedzieć nawet prozaicznymi, sytuacjami. Jest historia o pieczeniu ciasta, zatkanym zlewie, układaniu puzzli, awarii prądu i moja ulubiona o oczekiwaniu w zimowy wieczór na przyjazd autobusu.

Jednak właśnie ta zwyczajność sytuacji, staje się świetnym tłem dla bardzo zabawnie, ale jednocześnie refleksyjnie napisanych dialogów. Można nawet powiedzieć, że mają one czasem zabarwienie filozoficzne – oczywiście dopasowane do możliwości najmłodszego czytelnika;)

Dobra informacja dla fanów „książki słuchanej” – prawie wszystkie części z tej serii zostały wydane w formie audiobooków.

Te i wiele innych pięknych, wartościowych książeczek znajdziecie na półkach w naszej Bibliotece :)

piątek, 19 lis 2021 o 14:47. Kategorie: Inne. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij