logo bilbioteka
30
gru
2025

Zapraszamy na wernisaż

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia, Wystawy

Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Drogi sztuki. Dwie perspektywy – jedna pasja”, które odbędzie się w piątek, 9 stycznia 2026 r., o godz. 18:00.
 
Prace zaprezentują dwie artystki, mieszkanki gminy Kosakowo: Marta Tomaszewska-Bartnicka oraz Anna Barcikowska.
 
Wystawa będzie miała wyjątkowy, kameralny i osobisty charakter. Drogi sztuki. Dwie perspektywy – jedna pasja to opowieść o poszukiwaniu własnego języka twórczego – o tym, jak indywidualne doświadczenia artystek splatają się w wielogłosowej, poruszającej narracji.

Prace będzie można oglądać do 6 lutego 2026 r.
Do zobaczenia!

Marta Tomaszewska-Bartnicka

W latach 1999–2004 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom w 2004 r. w Pracowni Malarstwa prof. Lecha Wolskiego. Praca magisterska pod kierunkiem dr Małgorzaty Jankowskiej. Aneks z witrażu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, projektowaniem graficznym, edukacją artystyczną. Prowadzi galerię i pracownię Momarte w Gdańsku, gdzie odbywają się warsztaty rysunku, malarstwa, oraz szereg działań artystycznych. Malarstwo jest dla niej miejscem definiowania własnej tożsamości, poprzez budowanie nastroju barwą i ekspresyjną kreską wyrażającą emocje.

Anna Barcikowska

Na co dzień pracuje w branży energetycznej, a malarstwo jest dla niej przestrzenią osobistej ekspresji i równowagi, miejscem, w którym może zatrzymać się, wyciszyć i opowiedzieć o świecie w sposób subtelny, ale sugestywny. Tworzy malarstwo nastrojowe, zanurzone w cichej obserwacji światła. Charakterystyczne są stonowane barwy, miękkie przejścia i delikatne, często impresyjne pociągnięcia pędzla, które nadają obrazom intymny charakter.

wtorek, 30 gru 2025 o 13:46. Kategorie: Wydarzenia, Wystawy. Możesz jedynie użyć trackbacka.

Komentowanie zabronione.

Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Shares