sty

„Artystyczna kumulacja” w kosakowskiej Książnicy

Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia, Wystawy

W piątek 13 stycznia odbył się uroczysty i zarazem niezwykły wernisaż. Na jego wyjątkowy charakter miało wpływ kilka faktów.

Po pierwsze: wystawa, którą wczoraj uroczyście otworzyliśmy, została zorganizowana z okazji 50. urodzin gminy Kosakowo (zgodnie z uchwałą Rady Gminy Kosakowo z dnia 4 grudnia 2022 r. rok 2023 ogłoszono Rokiem Obchodów Jubileuszu 50-lecia utworzenia gminy Kosakowo).

Po drugie: był to pierwszy – a więc inauguracyjny – z dwunastu zaplanowanych na ten rok wernisaż.

Po trzecie: Biblioteka miała przyjemność gościć tego dnia aż ośmiu Artystów – mieszkańców naszej gminy, związanych z kosakowską Książnicą. Oto Ich nazwiska: Joanna Domańska, Zdzisław Karbowiak, Klara Kerszka, Aleksandra Krause, Agnieszka Milżyńska-Kołaczek, Ewa Narloch-Kerszka, śp. Eugeniusz Stanek (reprezentowany przez żonę p.Bognę Baranowską-Stanek, córkę Agnieszkę Stanek-Pacholczyk i wnuczkę Mariannę) oraz Marta Więcławska-Wałęsa.

Za sprawą Kasi Radomskiej (naszej uzdolnionej bibliotecznej koleżanki) powstał wiersz (zamieszczony poniżej) prezentujący wszystkich Bohaterów wczorajszego wieczoru przygotowany – w formie niespodzianki – specjalnie na tę okoliczność :)

Atmosfera była wspaniała! Goście zachwycali się feerią barw, różnorodną tematyką i znakomitą jakością przedstawionych dzieł. Zostało wypowiedzianych mnóstwo pięknych słów – pod adresem zarówno Twórców, jak i naszej Biblioteki :) Wśród przemawiających znaleźli się: Anna Chojnowska – kierownik kancelarii wójta gminy Kosakowo (w imieniu wójta Marcina Majek), Anna Padée – radna powiatu puckiego oraz Andrzej Śliwiński – przewodniczący rady gminy Kosakowo.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą fotorelacją z tego przesympatycznego spotkania oraz do odwiedzenia Biblioteki i obejrzenia tych niezwykłych i różnorodnych prac na żywo! Wystawa będzie czynna do 11 lutego br. w godzinach pracy instytucji.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim Artystom i dziękujemy, że przyjęli nasze zaproszenie :)

Fotorelacja (część zdjęć dzięki uprzejmości Marcina Krauze):

sobota, 14 sty 2023 o 21:26. Kategorie: Wydarzenia, Wystawy. Komentowanie i pingowanie zabronione.