Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kosakowie po raz kolejny zaprosił Bibliotekę Publiczną Gminy Kosakowo do udziału w niezwykle sympatycznym projekcie pt. Świetlica podwórkowa.

Nasi pracownicy spotkali się dwukrotnie z uczestnikami tych zajęć − 14 i 21 lipca. Pod ich troskliwym okiem, korzystając z pięknej letniej pogody, dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawach plenerowych. Celem jednej z tych edukacyjnych zabaw − z wodą − było przypomnienie jak ważny jest rozsądek w kontakcie z ogniem oraz jak wiele wysiłku trzeba włożyć w sytuacji gdyby ten wymknął się spod kontroli. W ramach innej z zabaw dzieci przekonały się jak istotna jest dokładność wykonywanej pracy. Okazało się bowiem, że własnoręcznie, niezbyt precyzyjnie złożone z papieru samoloty nie leciały tak, jak chcieli ich budowniczowie, lecz „złośliwie” ulegały prawom grawitacji :)

Oczywiście, zajęcia prowadzone przez bibliotekarzy nie mogły obyć się bez spotkania z książkami. Tym razem wybór padł na Wakacje Mikołajka autorstwa Rene Goscinnego i Jeana-Jacquesa Sempe oraz Dziennik cwaniaczka. No to lecimy Jeffa Kinneya (ta druga stała się inspiracja do zabawy z samolotami).

Tradycyjnie też, przy pomocy kredek i pędzli, dzieciaki uruchomiły pokłady swojej kreatywności. Zwłaszcza drugie spotkanie było bardzo pracowite − na ogromnym kartonie należało wykonać mural związany z tematyką zajęć. Wyszedł tak wspaniały, że opuścił bibliotekę razem z małymi artystami.

To była naprawdę świetna zabawa:)! Jest nam niezmiernie miło, że Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej obdarzył nas po raz kolejny zaufaniem i zaprosił do udziału w takim przedsięwzięciu. Po miesiącach pracy w zamknięciu odczuwamy ogromną potrzebę kontaktu z czytelnikami i bezpośredniej promocji naszych zbiorów.

Fotorelacja z zajęć:

14.07.2021 r.

21.07.2021 r.

piątek, 23 lip 2021 o 13:08. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.