Miło nam poinformować, że ukazał się kolejny numer rocznika społeczno-kulturalnego „Polska Gmina Kosakowo (gmina kaszubska)”, prezentującego dzieje gminy Kosakowo od najdawniejszych czasów do współczesnych. Jest to już 17 numer, w tym 11 wydany przez naszą bibliotekę.

Rok 2021 jest szczególny, bowiem 7 lutego, dziesięć lat temu, na wieczną wachtę odszedł pomysłodawca i pierwszy redaktor naczelny czasopisma – Tadeusz Krzysztof. Komitet redakcyjny zgodnie postanowił więc, że tegoroczny numer niemal w całości został poświęcony właśnie Jemu – Jego spuściźnie w warstwie symbolicznej i materialnej. Redakcja postawiła sobie za cel, ażeby pokazać dokonania Przyjaciela kosakowskiej Biblioteki w dziedzinie krzewienia kultury i pielęgnacji spuścizny dziejowej gminy Kosakowo.

Na łamach magazynu zamieszczono również artykuł dr. Zdzisława Krygera „Polska droga ku morzu”, zdawałoby się niepasujący do klimatu, który starano się stworzyć w tym numerze czasopisma. Należy jednak pamiętać, że śp. Tadeusz Krzysztof tak ukochał sobie nasze polskie morze, że opuścił swój rodzinny Będzin i osiedlił się w nadmorskiej Rewie, w domu z widokiem na fale…

Zachęcamy do lektury!
Magazyn można nabyć w siedzibie biblioteki.

wtorek, 21 wrz 2021 o 16:44. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.