logo bilbioteka

W minioną sobotę (20 kwietnia) w ramach zajęć Klubu Małego Czytelnika zaprezentowaliśmy dzieciaczkom wiersz pt. „Co okręt wiezie” Ireny Tuwim. Podczas czytania maluszki odgadywały jakie przedmioty znajdywały się na okręcie (na podstawie obrazków zastępujących poszczególne słowa w wierszu). Inne zadanie polegało na wskazaniu/odszukaniu rzeczy, których nazwa zaczyna się na konkretną literę. Tak jak przypuszczałyśmy największą atrakcją okazało się zwierzątko na literę „ż” – dzieci poznały panią żółwicę, która ze strachu przed dużą ilością malutkich rączek skierowanych w jej stronę ukryła się w swoim domku. Na szczęście nie trwało to długo i już po chwili wszyscy mogli pogłaskać twardą żółwią skorupę i poobserwować jak ten powolny zwierzaczek się porusza:-)

W dalszej części zajęć grupa Starszaków wykonała rysunki dwóch dowolnych przedmiotów, których nazwy zaczynają się na wybrane literki alfabetu. Natomiast Maluszki pokolorowały okręt – każdy według własnego uznania.

Na koniec spotkania ze Starszakami jedna z mam naszych klubowiczów, Pani Marta Więcławska,  przygotowała krótkie zajęcia w języku angielskim dotyczące alfabetu, który wyśpiewał nam pluszowy stworek – Pan Czekolada:-)

Ze względu na majowy weekend na kolejne zajęcia zapraszamy 11 maja. Do zobaczenia:-)

Zdjęcia z zajęć:

Starszaki 

Maluszki 

czwartek, 25 kwi 2013 o 10:11. Kategorie: Galeria, Klub Małego Czytelnika, Wydarzenia. Komentowanie dozwolone, pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij