lut

Co słychać w Klubie Małego Czytelnika?

Autor: dyrektor   Kategorie: Klub Małego Czytelnika

Dsc 0188 Kopiowanie

W ubiegłych latach o tej porze roku na zajęciach bibliotecznych zazwyczaj przewijały się tematy zimowe, ale z uwagi na pogodę za oknem (chwilami iście wiosenną) 25 stycznia postanowiłyśmy wybrać się z dziećmi do zoo, a właściwie zrobiliśmy mini zoo w Bibliotece :)

Zaczęliśmy oczywiście od wprowadzenia w temat za pomocą książeczek i dyskusji na temat ich treści. Młodsza grupa wysłuchała W ZOO. Wierszyki o zwierzętach autorstwa Doroty Strzemińskiej-Wiąckowskiej, natomiast starszakom pani Daria przeczytała opowiadanie Edwarda Guziakiewicza Radosny świat Mireczki, w którym to tytułowa bohaterka między innymi odwiedziła właśnie ogród zoologiczny. No a potem dzieci wykonały wyjątkowe i niepowtarzalne zoo, w którym zamieszkały kolorowe węże, rozbrykane małpy, wesołe pingwiny i wiele innych sympatycznych stworzonek. Tak uroczych zwierzątek może nam pozazdrościć niejeden ogród zoologiczny :) Brawo dzieciaki!

Korzystając z okazji, że zaledwie kilka dni przed zajęciami zakończyła się u nas inwentaryzacja księgozbioru, pani Dyrektor wytłumaczyła dzieciom słowo „skontrum”, przez które Biblioteka była nieczynna aż 3 tygodnie! ;)

grupa I

grupa II

Sobotnie przedpołudnie 8 lutego w Klubie Małego Czytelnika upłynęło nam w miłej, przyjemnej, „serduszkowej” atmosferze. A to wszystko za sprawą zbliżających się Walentynek :) Były książeczki o miłości (Kocham Cię mamusiu – z serii Świnka Peppa i Proszę mnie przytulić Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak), rozmowy o przytulaniu, przyjaźni, o sprawianiu przyjemności bliskim oraz prace plastyczne: papierowe serduszka na patyku i rysunkowe łamigłówki.

Na koniec dzieci otrzymały kalendarze ścienne z Treflikami, które sprezentowało nam Gdyńskie Centrum Animacji. Dziękujemy :)

Dzieciom i Opiekunom dziękujemy za wspólną zabawę :) Widzimy się 22 lutego!

grupa I

grupa II

czwartek, 13 lut 2020 o 15:34. Kategorie: Klub Małego Czytelnika. Komentowanie i pingowanie zabronione.