logo bilbioteka

Spójrzcie za okno – jaką cudowną biel zaoferowało nam dzisiaj niebo.:) Delikatny śnieżny puch otulił ziemię zimową kołderką. Niestety przy okazji ukrył też wiele skarbów. Wśród nich te, które chcieliśmy wykorzystać w naszej nowej zabawie…

Pamiętacie zapewne cykliczne warsztaty plastyczne pn. „Potrafię tworzyć, czyli jak dzięki książce możemy bawić się sztuką i rozwijać wyobraźnię”? W efekcie wędrówki przez książkowy świat uczestnicy zajęć wyczarowywali prawdziwe cuda, wykorzystując nieprzydatne zdawałoby się drobiazgi. Prowadząca te zajęcia Dagmara Wełnicka postanowiła ponownie zainspirować naszych Czytelników do zabawy, dzięki której będą mogli stworzyć „coś z niczego” i zrobiła, wraz z córką przykładową ozdobę, np. na ścianę, z wykorzystaniem szyszek, gałązek i sznurka.

Jako że skarby natury właśnie przykrył śnieg, proponujemy, abyście wykorzystali różnokolorowe ścinki papieru, patyki do szaszłyków i inne tego rodzaju „cuda” zalegające w zakamarkach domu. A co da się z nich wyczarować, możecie przekonać się korzystając z kreatywnych pomysłów przedstawionych w książkach, które czekają na Was na naszych bibliotecznych półkach.

Miłej zabawy!

piątek, 15 sty 2021 o 16:23. Kategorie: Warsztaty plastyczne dla dzieci. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij