logo bilbioteka
19
lis
2009

Dotacja dla Biblioteki

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

Miło nam poinformować, że Komisja Ekspertów Programu „Równać Szanse 2009” (Program Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności) przyznała Bibliotece Publicznej Gminy Kosakowo dotację na realizację projektu „Kosakowo – historia i przyszłość” w ramach Programu „Równać Szanse 2009 – Regionalny Konkurs Grantowy” w kwocie 7000,00 zł. Na w/w konkurs z województwa pomorskiego napłynęło 55 projektów, z czego dotowanych będzie 7.

Celem projektu jest rozwój zainteresowań, umiejętności pracy w grupie, umiejętności praktycznych – zarówno humanistycznych jak i technicznych, umiejętności zastosowania teorii w praktyce (zarówno warsztaty elektroniczno-informatyczne jak i fotograficzne), rozwój myśli inżynierskiej jak i innowacyjności wśród młodzieży. Ponadto: integracja z lokalnym środowiskiem, lepsze poznanie swojej gminy i jej mieszkańców, poświęcenie uwagi ludziom starszym, zachowanie cząstki swojego dziedzictwa dla pokoleń.

Odbiorcami projektu będzie młodzież w wieku od 13 do 19 lat mieszkająca na terenie gminy Kosakowo. Projekt jest dwutorowy. W ramach 1-go działania młodzież będzie grupowo zbierać informacje o zwyczajach, wierzeniach i obrzędach regionu poprzez wywiady ze starszymi mieszkańcami. Z zebranego materiału opracują wkładkę do gminnego Biuletynu. Ich zadaniem będzie również zebraniem starych fotografii dotyczących gminy Kosakowo. Młodzież weźmie udział w warsztatach fotograficznych z zakresu obróbki zdjęć. W ramach projektu zostanie przygotowany do druku folder pt. „Gmina Kosakowo na starych fotografiach”. Drugim działaniem jest zorganizowanie warsztatów robotyki i elektroniki dla młodzieży. Na spotkanie inauguracyjne zostanie zaproszona firma Robocamp wraz z robotami Lego NXT i sprzętem. W kolejnych tygodniach będą przeprowadzone warsztaty z grupami 3 osobowymi przez firmę z regionu – Nautil.

O kolejnych fazach projektu (m. in. o rekrutacji) będziemy informować na bieżąco, zarówno w Biuletynie jak i na stronach internetowych (www.kosakowo.pl, www.biblioteka.kosakowo.eu, www.wieskosakowo.pl).

czwartek, 19 lis 2009 o 14:30. Kategorie: Wydarzenia. Możesz jedynie użyć trackbacka.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij