Dosłownie w przeddzień premiery pierwszej historycznej książki autorstwa pracownika Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo otrzymaliśmy dwa niezwykłe artefakty.Pierwszym z nich jest pieczątka Społecznego Komitetu Budowy Świetlicy w Dębogórzu, drugim zaś — szyld z nieistniejącej już od wielu dziesięcioleci karczmy w Rewie.
Choć jedna z tych pamiątek jest maleńka, a druga okazała, obie mają dla nas tak samo ogromną wartość. Przekazali je Bibliotece ludzie o wielkim sercu, którym szczególnie zależy na zachowaniu pamięci o dziejach naszych gminnych wsi.
Jako ciekawostkę zdradzamy, że historię powstania świetlicy znajdą Państwo na kartach książki, której premiera odbędzie się już dziś wieczorem. Natomiast opowieść o szyldzie z rewskiej karczmy została opublikowana w najnowszym numerze naszego rocznika „Polska Gmina Kosakowo (gmina kaszubska)”, również mającego swoją oficjalną premierę podczas tej samej uroczystości.
Darczyńcom serdecznie dziękujemy, a wszystkich Czytelników zapraszamy do lektury obu naszych najnowszych publikacji!











