logo bilbioteka
30
gru
2022

Działalność naszej „komórki historycznej”

   Autor: dyrektor   Kategorie: Inne

Chociaż na przygotowanie oficjalnego sprawozdania z działalności Biblioteki mamy jeszcze trochę czasu, chcielibyśmy już teraz pochwalić się kolejnymi osiągnięciami na niwie niezwiązanej z udostępnianiem książek.

Jak Państwo wiecie, od początku tego roku w Bibliotece istnieje komórka zajmująca się poszukiwaniem, pozyskiwaniem, opracowywaniem i udostępnianiem materiałów związanych z historią naszej małej Ojczyzny.

W ramach przygotowań do uroczystości 50. rocznicy powstania gminy Kosakowo, my również mieliśmy ręce pełne pracy. Dokonaliśmy obszernej kwerendy archiwalnej. Pozyskane dzięki niej dokumenty i zdjęcia zostały z powodzeniem wykorzystane w filmie poświęconym historii gminy oraz wystawie fotograficznej zaprezentowanej w Kosakowskim Centrum Kultury.

Udzieliliśmy również wsparcia dwóm innym projektom:

  • Na zlecenie Urzędu Gminy Kosakowo przygotowaliśmy materiał fotograficzny oraz tekst, które zostały wykorzystane do opracowania tablicy informującej o historii Alei Lipowej w Mostach.
  • Pomogliśmy w przygotowaniu tablicy upamiętniającej żołnierzy i osoby cywilne pochowane na nieistniejącym już w tym miejscu cmentarzu katolickim w Pogórzu (projekt Michała Przysieckiego).

Z niecierpliwością poszukujemy kolejnych takich wyzwań! :)

piątek, 30 gru 2022 o 18:40. Kategorie: Inne. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij