Dzisiaj nasze święto – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, zainicjowany 8 maja 1985 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Dzień ten od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja).

Wszystkim Koleżankom-Bibliotekarkom, Kolegom-Bibliotekarzom  (i sobie również) życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, twórczej inwencji w propagowaniu czytelnictwa, półek pełnych nowości i zadowolonych Czytelników!

Świętowanie czas zacząć!

Hasło tegorocznej, jubileuszowej – bo już 20. edycji brzmi: Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA.

Czy można je przedstawić przy pomocy obrazków? Może podzielicie się swoimi pomysłami? Ta propozycja skierowana jest do naszych młodszych Czytelników. Może to być rozwinięcie samego hasła lub ilustracja do ulubionej książki. A jeśli przypadkiem wyjdzie z tego laurka, sprawicie nam również ogromną radość. Trud naszych małych Przyjaciół nagrodzimy bibliotecznymi upominkami :)

Nie zapominając o starszych miłośnikach książek, zapraszamy Ich do udziału 15 maja w quizie literackim. Zwycięzca zostanie nagrodzony .

Nie tylko w Dniu Bibliotekarza, ale także przez 364 pozostałe dni roku okazujecie nam bezmiar pozytywnych uczuć. Nasze konto na FB aż skrzy się czerwienią serduszek wśród wiadomości, które do nas wysyłacie. Dziękujemy! Doskonale o nich pamiętamy:)  Ale, ale… Czy korzystając z okazji zechcielibyście uwiecznić te serdeczne słowa w bardziej tradycyjny sposób? W tym celu przygotowaliśmy magiczny papier, magiczne pióra i jeszcze bardziej magiczny skarbiec na Wasze magiczne życzenia. Pozostałaby dzięki temu cudowna, namacalna pamiątka.

A odważnym proponujemy zdjęcie w specjalnej okolicznościowej ramce ;)  (kilka pierwszych fotek prezentujemy poniżej).

Fotorelacja z dzisiejszego dnia:

wtorek, 9 maj 2023 o 09:42. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.