logo bilbioteka
7
wrz
2014

Wernisaż p.Józefa Góreckiego

   Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Wydarzenia

W minione czwartkowe popołudnie (4 września 2014 r.) w naszej Bibliotece miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pt. "Pasją malowane". Bohaterem spotkania był Pan Józef Górecki, autor prezentowanych prac.

JÓZEF GÓRECKI O SOBIE: Jestem członkiem Stowarzyszenia Artystów „Pasjonat” w Rumi. Od niedawna poznaję uroki i wyzwania malarstwa. Wcześniej próbowałem rysować ołówkami, kredkami i pastelami uważając, że malowanie farbami to zbyt wysoki poziom sztuki, do którego nie dorosłem jeszcze. Były to zwykle prace wynikające z potrzeby chwili, emocji lub nastroju. Dwa lata temu zetknąłem się z koleżankami i kolegami ze Stowarzyszenia. 

Ludźmi obdarzonymi talentem i mającymi wiele życzliwości dla takich adeptów sztuki jak ja. Oni właśnie widząc moje rysunkowe usiłowania namówili mnie bym mimo niedowierzania i oporów spróbował „rysować” farbami. Uległem im. Spróbowałem i tak to się zaczęło. Nadal rysuję ołówkami, węglem i pastelami, ale farby stały się moją pasją. Obecnie wyznaję zasadę, że dzień bez pędzla, to dzień stracony. Maluję głównie akrylami, choć poczyniłem pewne próby i w oleju. Cały czas szukam własnego sposobu na pokazanie siebie w obrazach, ale wciąż jeszcze niepewnie stąpam po wysepkach portretu,  pejzażu, aktu, surrealizmu i abstrakcji wierząc jednocześnie, że wytrwałą pracą osiągnę pełną satysfakcję z wielkiej przygody jaką jest malowanie.

Obecna wystawa jest pierwszą wystawą indywidualną w dorobku artystycznym Autora i bardzo nam (pracownikom Biblioteki) miło, że Pan Józef zorganizował ją właśnie u nas :-).

Ekspozycja będzie czynna do 3 października w godzinach otwarcia Biblioteki. Zachęcamy do jej odwiedzenia!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu:

niedziela, 7 wrz 2014 o 15:14. Kategorie: Galeria, Wydarzenia. Możesz jedynie użyć trackbacka.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij