logo bilbioteka

A my nadal świętujemy Tydzień Bibliotek 2024! Z tej okazji odwiedził nas dziś Gość Specjalny – Tomasz Orłowski, weterynarzktóry uatrakcyjnił swoją obecnością nasze cykliczne sobotnie zajęcia w ramach Klubu Małego Czytelnika. Nadał im tym samym odświętnego charakteru :) Chociaż tak naprawdę Gości było dwoje: Tomasz i piesek o imieniu Tora (pupilka naszej Kasi, która pozostaje pod opieką weterynaryjną właśnie pana Tomka).

Zanim jednak przyszedł czas na niespodziankę, dzieci wysłuchały uroczej wierszowanej historyjki o dziesięciu bezdomnych pieskach Liczypieski (Ewa Kozyra-Pawlak), która to miała przygotować Klubowiczów na spotkanie z naszymi Gośćmi. 

Pan Tomasz w bardzo interesujący sposób opowiedział o swojej pracy i zaprezentował wiele ciekawych przedmiotów, wykorzystywanych podczas ratowania zdrowia zwierzaków. Dzieci miały m.in. okazję posłuchać bicia serca przez stetoskop oraz odgadywały gatunki zwierząt na podstawie zdjęć rentgenowskich. Na koniec każdy mógł poczęstować pieska smacznym kąskiem, z czego nasza psia modelka była bardzo zadowolona!

Dziękujemy Panu Tomaszowi i Torze za fantastyczne zajęcia, które okazały się zarówno wspaniałą lekcją, jak i świetną zabawą!

Fotorelacja ze spotkania:

sobota, 11 maj 2024 o 17:10. Kategorie: Klub Małego Czytelnika, Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij