We wszystkich kątach Biblioteki w piątkowy 11 kwietnia wieczór słychać było westchnienia zachwytu nad haftowanymi działami Elżbiety Ciechan i Hanny Kornowicz. Obie Panie już wiele lat temu połączyła ta sama pasja. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy jednak, że łączy je znacznie więcej. Nic dziwnego, że gośćmi okazała się jedna wielka Rodzina, w tym wnuczki obu Bohaterek wieczoru: Laura i Janinka. Dziewczynki zostały poproszone przez swoje Babcie o uświetnienie tego wieczoru grafikami własnego autorstwa (te rysunki można było podziwiać jednie w piątek).
Dzięki Eli i Hani ściany naszej galerii zapełniły przepiękne haftowane obrazy. Panie zaprezentowały 24 prace, na których można podziwiać martwą naturę, krajobrazy oraz ludzkie postaci znane z dzieł wielkich malarzy, jak chociażby „Dziewczyna z perłą” Jana Vermeera.
Coś, co w slangu komputerowych grafików określane jest jako „high res” (wysoka rozdzielczość), w tym przypadku ewidentnie oznacza prawdziwą hafciarską ekstraklasę!
Precyzja pozycjonowania maleńkich krzyżyków naprawdę poraża. Koniecznie musicie to sami zobaczyć. Zapraszamy do 7 maja br. w godzinach pracy Biblioteki!
Fotorelacja z wernisażu: