logo bilbioteka
27
sty
2016

Klub Małego Czytelnika

   Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Klub Małego Czytelnika

klub-małego-czytelnika-logo2015-Kopiowanie23 stycznia Klub Małego Czytelnika miał nie lada zagwozdkę, musiał zgadnąć o czym będą zajęcia na podstawie przeczytanej historii. Pani Ania przeczytała dzieciom jedno z opowiadań z książki „Mali przyjaciele. Dziecięcy świat przygód” autorstwa Ireny Landau, Marcina Przewoźniaka. Po kilku pytaniach dzieci domyśliły się, że zajęcia będą na temat karnawału i na ekranie za pomocą rzutnika oglądaliśmy slajdy z przygotowaną prezentacją. Najpierw dzieci dowiedziały się skąd pochodzi słowo karnawał i że ten czas balów na Kaszubach nazywa się zapusty. Potem zobaczyły jak karnawał obchodzony jest na świecie i czym charakteryzują się stroje i maski dla danego kraju.

            Po małej dawce teorii, dzieci, aby dobrze przygotować się do karnawału próbowały sił w tańcu, ale żeby nie było zbyt łatwo, każda para dostała balonik, który nie mógł „uciec”.

            Kiedy dzieci perfekcyjnie sprostały zadaniu przeszły do drugiej sali, gdzie miały ozdobić maski karnawałowe. Dziewczynki wybierały motyle lub sowy, chłopcy natomiast tygrysy. Maski najpierw były malowane kredkami, a potem ozdabiane piórami, naklejkami i cekinami.

            Dzieci tak się zmieniły, że przy wyjściu rodzice musieli uważać, aby wyjść ze swoją pociechą :)

Bardzo dziękuję dzieciom za ciepłe przyjęcia i czynny udział w zajęciach.

P.S. Chciałam podziękować mojemu mężowi Pawłowi, za wytrwałość w wycinaniu ponad 30 masek.

(tekst Dagmara Wełnicka)

Biblioteka bardzo dziękuje Pani Dagmarze, mamie Kornelii (naszej małej klubowiczki) za przygotowanie i poprowadzenie spotkania Klubu Małego Czytelnika :-)

Zdjęcia:

grupa starsza:

grupa młodsza:

środa, 27 sty 2016 o 12:05. Kategorie: Galeria, Klub Małego Czytelnika. Możesz jedynie użyć trackbacka.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij