logo bilbioteka
Dziś przed południem odwiedzili nas seniorzy z Klubu Seniora w Gminie Kosakowo. Nasi Goście wysłuchali tym razem prelekcji Dariusza Dębskiego − kolekcjonera, którego część zbiorów jest właśnie prezentowana w bibliotecznej galerii. Chociaż 1200 eksponatów robi wrażenie już samą liczbą, to dopiero opowieść ich właściciela nadała całej ekspozycji historycznego kolorytu.

Tym, co przypadło najbardziej do gustu słuchaczom prelekcji okazała się pasja pana Dariusza zbierania różnorakich artefaktów – zdawałoby się nieistotnych i na co dzień bardzo często niewidocznych. Poza odznakami, medalami i przypinkami, składającymi się na tematyczną wystawę pamiątek związanych z działalnością Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, seniorzy mogli również podziwiać przywiezione specjalnie na to spotkanie zbiory pudełek zapałek, żyletek czy biletów komunikacyjnych.
 
Ostateczna konkluzja prelekcji była bardzo motywująca – każdy może zostać kolekcjonerem, a pomysłowość w tworzeniu zbiorów jest nieograniczona. Nie ma znaczenia początek numeru PESEL…
 
Darek Dębski – dziękujemy za spotkanie i gratulujemy pasji. A Państwa zapraszamy do obejrzenia ekspozycji. Wystawa będzie czynna do 12 września br. w godzinach pracy Biblioteki.
 

wtorek, 22 sie 2023 o 13:29. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij