logo bilbioteka
4
mar
2022

Kolekcja rozrasta się!

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

Wczorajszy dzień spędziliśmy w bardzo miłej atmosferze historycznych dyskusji:) Z ogromną przyjemnością powitaliśmy w progach Biblioteki Pana Leszka Ciechomskiego, który postanowił obdarować nas całą serią dawnych plomb z urzędów pocztowych.
 
Pan Leszek już na początku tego roku – za pośrednictwem Michała Przysieckiego – przekazał do naszych zbiorów plombę z poczty w Kosakowie zapoczątkowując w ten sposób kolekcję pamiątek izby tradycji, którą zamierzamy utworzyć w Bibliotece.

Tym razem do pierwszej plomby dołączyło dziewięć kolejnych. Tak więc przed nami jawi się konieczność naukowego opracowania tych pamiątek. Każdy z maleńkich obiektów postaramy się w miarę najdokładniej powiązać z konkretnymi placówkami pocztowymi Kosakowa i okolic. Na szczęście wśród obecnych wczoraj Gości był również Pan Zygmunt Miszewski, który zbadał dokładnie historię urzędu pocztowego w Kosakowie (artykuł nt. 150 lat poczty w Kosakowie zostanie opublikowany w tegorocznym numerze „Polskiej Gminy Kosakowo”). Dzięki Jego doświadczeniu i pomocy zamierzamy naszą naukową pracę uczynić nie tylko łatwiejszą ale też przyjemną.
Dziękujemy za dary i za sympatyczne spotkanie:)

piątek, 4 mar 2022 o 16:20. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij