logo bilbioteka
26
lis
2021

„Książka na weekend” :)

   Autor: dyrektor   Kategorie: Inne

Dziś książkę na weekend poleca Przyjaciółka Kosakowskiej Biblioteki, a zarazem nasza wierna Czytelniczka Agnieszka Stanek-Pacholczyk:
 
Mogłam to zrobić lepiej!
Jeżeli coś ma być dobrze zrobione, to zawsze muszę zrobić to sam!
Nie mogę sobie pozwolić na błąd!
Znasz te natarczywe myśli, które często kłębią się w głowie, zatruwają życie i często hamują Twoje działania?
To perfekcjonizm. Może dawać różne skutki, od nadmiernego pracoholizmu po odkładanie wszystkiego na później; od zamartwiania się o wszystko, po zaburzenia odżywiania, zmęczenie, wypalenie, napięcia, depresja… podstępny z niego typ.

Każdego dnia konfrontujemy się ze swoimi niedoskonałościami i są one naturalnym elementem życia. Perfekcjonista nie umie ich zaakceptować. Dąży do kontroli nad rzeczywistością, stara się wyeliminować wszelkie wady i nie pozwala sobie na żadne błędy.
 
Książka Malwiny Hańczuk pt. „Siła niedoskonałości, dlaczego perfekcyjnie nie zawsze oznacza lepiej”, pozwala nie tylko rozpoznać u siebie i innych objawy perfekcjonizmu oraz dostrzec różnicę między perfekcjonizmem konstruktywnym i destruktywnym. Dzięki ćwiczeniom i wskazówkom w niej zawartych można rozpoznać swoje mocne i słabe strony oraz nauczyć się jak czerpać radość z samego dążenie do doskonałości, traktując tę drogę jako rozwój i przygodę, nie uzależniając swojego szczęścia i spełnienia od osiągnięcia ideału.
 
Polecam :)
 
My również polecamy i zachęcamy do odwiedzania naszej Biblioteki. Dziś czekamy na Was do 17:00 a jutro (sobota) od 9:00 do 13:00 :)

piątek, 26 lis 2021 o 10:00. Kategorie: Inne. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij