logo bilbioteka
4
mar
2022

„Książka na weekend” :)

   Autor: dyrektor   Kategorie: Inne

Dziś książkę na weekend rekomenduje Zdzisław Kryger:
 
Czy miłośnik historii realnej „aż do bólu” może przepaść w historii „nie z tej ziemi”? Ależ owszem:) Zupełnie przypadkowo w moje ręce wpadła „Trylogia Czarnego Maga” autorstwa Trudi Canavan.
 
To historia nastoletniej dziewczyny, która rzucona w wir magicznych wydarzeń, w niezamierzony sposób okazuje się ich niezmiernie istotną częścią.

Sonea, prosta dziewczyna z ludu staje się świadkiem okrucieństwa magów dokonujących corocznej czystki Imardinu z włóczęgów, uliczników i żebraków. W przypływie wściekłości rzuca kamieniem w tarczę chroniącą magów. O dziwo, kamień nie zatrzymuje się na barierze lecz przenika przez nią i trafia jednego z nich. Zaczyna się polowanie na dziewczynę…
Trzy tomy: „Gildia magów”, „Nowicjuszka” i „Wielki mistrz” – to świetny zestaw fantasy do spędzenia weekendu z sympatyczną lekturą w ręku;) Intrygi, podchody, magia – Trudi Canavan wszystko to skompilowała sprawnie do postaci historii fantasy dla nastolatków (chociaż być może nie tylko – zważywszy na fakt, że sam nie mogłem oderwać się od jej lektury;)).
 
My również polecamy i zapraszamy do naszej Biblioteki!

piątek, 4 mar 2022 o 16:17. Kategorie: Inne. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij