logo bilbioteka
8
kwi
2022

„Książka na weekend” :)

   Autor: dyrektor   Kategorie: Inne

Nasza Czytelniczka Kasia Owczarek w ramach cyklu książka na weekend poleca Wam (i nam również) lekturę powieści pt. Złączeni honorem Reilly Cora:
 
Świetna książka! Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i naprawdę bardzo udane. Czytałam tę historię z zapartym tchem, a to głównie z powodu emocji, jakie wywołuje. Akcji nie ma za wiele, choć rzecz dzieje się w świecie mafii. Autorka raczej skupiła się na relacji między głównymi bohaterami, co w rezultacie dało bardzo dobry romans.

Aria – piękna, niewinna nastolatka, zostaje przez rodziców zaręczona najstarszemu synowi szefa nowojorskiej mafii, aby w ten sposób zacieśnić więzy między dwoma walczącymi dotychczas rodami. Luca ma opinię nieprzystępnego, mrocznego potwora, a jednocześnie najbardziej pożądanego nowojorskiego kawalera. Aria jest nie tylko przerażona perspektywą małżeństwa z człowiekiem, który powszechnie wzbudza strach, ale także zniesmaczona faktem, że prowadzi on bujne życie towarzyskie. Niestety w świecie, w którym żyją, kobieta nie ma prawa głosu, a bezwzględne posłuszeństwo wobec męża jest z góry narzucone.
 
Jak ułożą się sprawy między Arią i Lucą? Będą ze sobą walczyć czy raczej szukać porozumienia?
Krok po kroku śledzimy zmiany jakie zachodzą w relacji między nimi. Autorka świetnie dawkuje emocje. Raz przeżywamy chwile grozy, a raz uniesienia. Raz się irytujemy zachowaniem bohaterów, a raz im kibicujemy. Raz się wzruszamy, a raz uśmiechamy. Nie można w tym momencie nie docenić roli bohaterów drugoplanowych. Cięty język, wciąż buntującej się Gianny, zapewnia nam niemałą dawkę humoru, z kolei Matteo nie pozostaje jej dłużny.
 
Polecam tę książkę.
 
My również polecamy i jak zawsze zapraszamy w progi kosakowskiej Książnicy. U nas każdy znajdzie coś dla siebie:)

piątek, 8 kwi 2022 o 15:37. Kategorie: Inne. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij