logo bilbioteka
10
cze
2022

„Książka na weekend” :)

   Autor: dyrektor   Kategorie: Inne

Dziś książkę na weekend poleca Paulina Chyła:
 
Ile razy zdarza Wam się sięgnąć po książkę ze względu na okładkę?
Mnie zdarzyło się tak właśnie z książką Alexis Henderson „Godzina wiedźm”. Wydanie przyciąga wzrok mrokiem, jaskrawością kolorów i tajemniczością okładki – taka jest również zawartość tej książki.

Ta pozycja, to porywająca powieść fantasy – mroczna baśń, przesiąknięta chęcią zemsty, niesprawiedliwością, obsesją i okrucieństwem… głównie względem kobiet.
Autorce udało się stworzyć realistyczny świat, pełen mrocznych historii, w którym okrutne prawa i tradycje oraz religia kształtują społeczeństwo.
 
Główną bohaterką „Godziny wiedźm” jest Immanuelle Moore. Dziewczyna od dnia swoich narodzin była karana za grzechy rodziców. Jest nazywana przeklętą i na każdym kroku mieszkańcy Betel przypominają jej, że tam nie pasuje. Mimo to Immanuelle robi wszystko, aby przestrzegać reguł i żyć „godnie” – jak inne kobiety. Wszystko to jednak do czasu – całe jej życie zmienia się, gdy wkracza do zakazanego Czarnolasu. Kiedy się w nim zagłębia, w jej ręce trafia dziennik, a wraz z nim pojawiają się tajemnice i zapowiedź nadciągającego zła.
 
Ta powieść to nie tylko mroczna bajka pełna magii i zachwycających opisów przyrody, ale również książka, w której autorka porusza bardzo poważne tematy społeczne i feministyczne.
Wizja, przedstawiona przez Alexis Henderson, wolna od buntowników, w której kobiety biernie przyjmują swój los, wierząc, że to mężczyzna jest najważniejszy – jest przerażająca.
 
„Godzina Wiedźm” to powieść wciągająca, nietypowa i pięknie wydana – aż trudno uwierzyć, że to debiut autorki. Zachęcam do jej przeczytania.
 
My również zachęcamy i oczywiście zapraszamy do Biblioteki!

piątek, 10 cze 2022 o 10:28. Kategorie: Inne. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij