logo bilbioteka
31
mar
2021

Książka na weekend :)

   Autor: dyrektor   Kategorie: Inne

Z uwagi na zbliżające się święta Wielkiej Nocy już dziś proponujemy Wam książkę na weekend. Tym razem o polecenie wartościowej pozycji poprosiliśmy Przyjaciółkę Kosakowskiej Biblioteki, a zarazem naszą wierną Czytelniczkę – Agnieszkę Stanek-Pacholczyk
.
„Kiedy przestajesz walczyć z prądem, którego i tak nie da się pokonać, możesz pogodzić się z tym, co jest, odpocząć i pozwolić, by rzeka życia zawiodła cię w miejsce, w którym przyniesiesz światu największy pożytek”

      To jeden z moich ulubionych cytatów z książki amerykańskiej pisarki Reginy Brett pt. „Bóg zawsze znajdzie ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia”.
    Jest to książka motywacyjna i choć jej tytuł może sugerować, że kierowana jest do osób wierzących szukających pracy, to tak naprawdę jest ona dla każdego. Wierzący, niewierzący, bezrobotny, pracujący, nastolatek, emeryt i rencista… powinien ją przeczytać każdy, kto szuka sensu i spełnienia w życiu.
       Ja trafiłam na nią kilka lat temu, gdy sama stanęłam na rozdrożu i wywróciłam moje życie zawodowe do góry nogami bojąc się jednocześnie, czy podjęłam słuszne decyzje. Przeczytanie tej książki dało mi pewność, że w życiu trzeba robić to co się kocha i robić to z pasją. Przekonała mnie, że wystarczy zdobyć się na odrobinę odwagi, aby odnieść sukces i nie jest nim wcale sława, władza czy pieniądze, ale życie pełne, dające radość i zmieniające świat na lepszy.
   Książka napisana jest lekko, w amerykańskim stylu. Nie wszystkim może to odpowiadać, ja jednak uważam, że dzięki temu jest ona przystępna i uniwersalna.
 
Tę i wiele innych interesujących lektur znajdziecie w naszej Bibliotece – zapraszamy!:)

środa, 31 mar 2021 o 20:46. Kategorie: Inne. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij