logo bilbioteka
16
kwi
2021

Książka na weekend

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

Dzisiejsza propozycja „książki na weekend” w wydaniu naszej Darii bynajmniej nie zalicza się do lektur z cyklu lekkich i przyjemnych, ale z pewnością zainteresuje niejednego czytelnika:
 
Polecam książkę, która „wciąga” od samego początku i trzyma w napięciu aż do końca.
Jest to bardzo emocjonalna, poruszająca historia, przedstawiająca ważny w dzisiejszych czasach temat migrantów.
Główni bohaterowie to kobieta i jej ukochany syn, którzy tracą wszystko, w tym także bliskich i żeby przetrwać uciekają z Meksyku do USA.

 
„Amerykański brud” to opowieść o sile przetrwania i ogromnej odwadze. Ukazuje brutalny, niebezpieczny świat. Jednak nie brakuje tu miłości, przyjaźni, bezinteresowności, współczucia, wiary w przetrwanie i lepsze jutro.
Autorka ukazuje losy uchodźców z Ameryki Środkowej i Południowej; historie ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju, nierzadko zostawiając bliskich. I to nie tylko dla lepszego życia, ale często dlatego, żeby w ogóle przeżyć. Próbują uwolnić się z miejsc, gdzie na porządku dziennym jest ubóstwo, brutalna przemoc i niebezpieczeństwo.
Jest to fikcja literacka, ale bardzo realnie przedstawiona. Być może dlatego, że Jeanine Cummins przez cztery lata przygotowywała się i zgłębiała temat migrantów.
 
Po tę i wiele innych pozycji książkowych zapraszamy do naszej Biblioteki!

piątek, 16 kwi 2021 o 11:59. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij