logo bilbioteka
23
kwi
2021

Książka na weekend :-)

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

Z okazji dzisiejszego Święta Książki o polecenie ciekawej lektury na weekend (i nie tylko;)) poprosiliśmy naszą Czytelniczkę i Przyjaciółkę Biblioteki – Paulinę Chyłę, która wybrała dla Was pierwszy tom trylogii opisującej dzieje lekarskiej rodziny Cole’ów.

Czy mieliście kiedyś marzenia, których realizację porzuciliście przez strach, poczucie, że nie jesteście zbyt dobrzy, że macie za mało środków, że nie wystarczy Wam sił?To teraz wyobraźcie sobie małego chłopca, który traci wszystkich bliskich i nie widząc dla siebie innego ratunku zostaje pomocnikiem balwierza. Chłopca, który wraz z nowym opiekunem przemierza XI-wieczną Anglię, zatrzymując się w każdej wiosce, gdzie balwierz oferuje szereg usług. Chłopca, który wreszcie odkrywa w sobie dar i postanawia podążyć za swoim marzeniem.

„Medicus” to powieść o pogoni za marzeniami, dążeniu do celu wbrew wszystkim przeciwnościom losu oraz zmaganiu z ludzkim strachem i niewiedzą. To również piękna opowieść o poświęceniu dla drugiego człowieka; wielkiej przyjaźni i miłości, która jest w stanie przetrwać wszystko.

Książka Gordona Noah już od pierwszych stron pochłania bez reszty – podobnie jak cała trylogia, której „Medicus” stanowi pierwszą część. Wciąga nie tylko opowiedziana historia, ale również niezwykle ciekawe opisy przyrody oraz mentalność kultur – chrześcijańskiej, żydowskiej i muzułmańskiej.

Jeżeli chcecie się przekonać, że podczas dążenia do realizacji własnych marzeń nic nie powinno Wam stanąć na drodze, to gorąco zachęcam do lektury. Naprawdę warto.

My również zachęcamy i oczywiście zapraszamy do Biblioteki!;)

piątek, 23 kwi 2021 o 18:30. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij