logo bilbioteka
21
cze
2021

Kulturalna karuzela w Pierwoszynie

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

W sobotę 19 czerwca współorganizowaliśmy niezwykle ciekawą imprezę: IV Festiwal Twórczości dla dzieci „Karuzela sztuki”. Pozostałymi organizatorami byli: Agnieszka Stanek-Pacholczyk (Projekt Edukacyjny Pajączek Łukasz), Kosakowskie Centrum Kultury oraz Urząd Gminy Kosakowo.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem Wszystkie stworzenia duże i małe. Jako że tytuł zobowiązuje, staraliśmy się, aby spotkanie w Pierwoszynie stało się wspaniale zakręconą imprezą. Zważywszy na uśmiechniętych uczestników wnioskujemy, że udało nam się tego dokonać :)

Pomysłodawczynią i dobrym duszkiem przedsięwzięcia była Agnieszka Stanek-Pacholczyk, która niezwykle sprawnie kierowała przebiegiem całej zabawy, mimo że poszczególne jej części odbywały się w dwóch różnych miejscach (Dom Kultury i plac zabaw w Pierwoszynie). Musimy również podkreślić fakt, że Agnieszka wykonała całą tę ciężką pracę w ramach wolontariatu!

W prowadzeniu imprezy z mikrofonem w ręku profesjonalnie wspierała Ją Anna Padée, Kierownik Referatu ds. sportu, turystyki i rekreacji Urzędu Gminy Kosakowo, dzięki której uczestnicy doskonale wiedzieli co dzieje się w danej chwili. A przedsięwzięć było naprawdę sporo…

Imprezę rozpoczął przesympatyczny, interaktywny spektakl pt. Cyrk leśnych robaczków. O tym, jak bardzo mali widzowie dali się porwać grze aktorów świadczył fakt, że z całej sali dobiegały rozentuzjazmowane podpowiedzi: gdzie na żuczka czekało niebezpieczeństwo oraz gdzie się schował zły pająk :)

Następnie dzieci uczęszczające na zajęcia w Kosakowskim Centrum Kultury dały koncert pt. Koci wesoły świat. Młodych wokalistów do występu wspaniale przygotowała Anna Bronowicka, instruktor KCK. Brawo!

Niestety nie udało się zrealizować projekcji filmu pt. Czarny rumak. Tym razem niebo, które usilnie prosiliśmy o ładną pogodę, zbyt dosłownie odebrało nasze prośby ;) − ze względu na panujący upał strasznie męczące okazało się siedzenie w głównej sali budynku…

W kameralnych pomieszczeniach KCK dzieci mogły spróbować swoich sił w warsztatach krawieckich pt. Zwierzaki spod igły oraz warsztatach charakteryzacji. Okazało się, że o ile wypchanie watą i zszycie filcowego kota nie stanowiło dla uczestników problemu, to wyjście z całkowicie przemalowaną na pomarańczowo lub niebiesko czuprynką stało się prawdziwą próbą odwagi :) W części plenerowej Kosakowskie Centrum Kultury przygotowało stanowisko kreatywnej zabawy, na którym goście mieli szansę stworzyć własne ekozwierzątko.

Pod chmurką można było również odwiedzić galerię prac malarskich: Aleksandry Krause oraz Jolanty i Mariusza Kitowskich.

Czas na świeżym powietrzu umilali artyści cyrkowi z Mosaic

Naszym zdaniem prawdziwym hitem okazała się jednak I Wystawa Psów Wielorasowych w gminie Kosakowo. W konwencji towarzyskiego spotkania psiaków i ich opiekunów przeprowadzono trzy konkurencje:

  1. Na najoryginalniejszą psią fryzurę
  2. Na najpiękniejszy ogon
  3. Na najsympatyczniejszego psa (ta nagroda została przyznana przez publiczność).

Do konkursu stanęło osiem psich wielorasowych piękności. Wszystkie wzbudziły aplauz publiczności. My jednak czujemy niedosyt… Tej konkurencji również przeszkodziła zbyt piękna pogoda. Wiemy, że w konkursie pragnęła uczestniczyć znacznie większa liczba opiekunów ze swoimi pupilami, jednak ze względu na palące słońce zdecydowali się pozostać w domu. Rozumiemy tę decyzję. Zauważcie jednak, że była to PIERWSZA taka wystawa. To wskazuje, że kiedyś ponownie spotkamy się z gronem wielorasowych milusińskich :)

Jak na organizatora przystało, Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo była obecna przez cały czas trwania sobotniej zabawy. Przywieźliśmy ze sobą to co dla nas najcenniejsze – dobry humor, uśmiech i książki, które umiliły uczestnikom czas spędzony w kąciku czytelniczym. Na przekór wszechobecnemu skwarowi postanowiliśmy zaprosić WSZYSTKICH chętnych do tworzenia plastelinowego ZOO. Kto bowiem powiedział, że te kolorowe figurki mogą tworzyć tylko małe dzieci? W każdym z dorosłych tkwi przecież cząstka dziecka − to dało się zauważyć przy stole z plasteliną :)

Naszym udziałem był też zorganizowany konkurs plastyczny pt. Od 0 do 100 nóg, na który wpłynęło 73 prace. Komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Stanek-Pacholczyk, Aleksandra Krause oraz Małgorzata Balcerowska stanęła przed nie lada wyzwaniem… W sobotę ogłosiliśmy wynik tego konkursu oraz wręczyliśmy nagrody i wyróżnienia jego uczestnikom. Wielkie brawa dla Was Dzieciaki!!!

W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o naszych wspaniałych Darczyńcach, bez których znacznie trudniej byłoby nam dzielić się radością z uczestnikami zabawy. PEWiK Gdynia przekazał środki finansowe, dzięki którym mogliśmy ufundować nagrody w konkursach, Morski Instytut Rybacki podarował wejściówki do Akwarium Gdyńskiego, natomiast Rapso Spa dla Psa voucher na strzyżenia psa. Zaś Przedsiębiorstwo PEKO z Kosakowa zadbało o bezpieczeństwo uczestników grodząc teren imprezy barierami, a dzięki rozstawieniu namiotów zapewniło również odrobinę cienia.

Patronat nad Festiwalem objęli: Wójt Gminy Kosakowo Pan Marcin Majek oraz Starostwo Powiatowe w Pucku.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

Fotorelacja (Z. Kryger) UWAGA! Są aż trzy strony zdjęć – trzeba „kliknąć” na nr strony ;)

poniedziałek, 21 cze 2021 o 16:05. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij