kwi

Lekcja biblioteczna w ramach akcji „Żonkile”

Autor: dyrektor   Kategorie: Lekcje biblioteczne

Nie jest łatwo opowiadać najmłodszym o historii, a już niemal niemożliwe wydaje się mówienie im o dramacie wojny i cierpienia. Holokaust? Powstanie w Getcie Warszawskim? Takie tematy to już niemal abstrakcja…

Jednak zgodnie z obietnicą w czwartkowy poranek gościliśmy uczniów trzeciej klasy ze Szkoły Podstawowej w Kosakowie. Podczas lekcji bibliotecznej ani razu nie padło słowo wojna, chociaż spotkanie było częścią akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile (link do akcji), w której zdecydowaliśmy się uczestniczyć.

Dzięki wspólnej lekturze opowiadania Strasznie, strasznie autorstwa Pawła Beręsewicza dzieci miały okazję same zdefiniować czym są: strach, lęk albo niepewność. Nasi młodzi słuchacze dowiedzieli się również jak ważne jest wsparcie, współpraca, miłość czy zwykły szczery uśmiech. Każda wojna to m.in. efekt braku empatii. Tej zaś trzeba uczyć się od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że lekcja w kosakowskiej Bibliotece pozytywnie przysłużyła się temu celowi.

Fotorelacja ze spotkania:

piątek, 22 kwi 2022 o 20:17. Kategorie: Lekcje biblioteczne. Komentowanie i pingowanie zabronione.