mar

Marcowe spotkania Klubu Małego Czytelnika

Autor: dyrektor   Kategorie: Klub Małego Czytelnika

W drugą i czwartą sobotę marca (11 i 25.03.2023 r.) na naszą biblioteczną trawkę zawitały wesołe dzieciaczki z Klubu Małego Czytelnika.

Niemałą atrakcją podczas pierwszego spotkania okazał się wielki gar z zagadkami, przygotowanymi przez uzdolnioną literacko panią Kasię. Zagadki, o tematyce wiosennej, dzieci wyławiały z gara za pomocą chochli, a następnie chórem podawały prawidłowe odpowiedzi. Ale była zabawa :) Ponadto klubowicze wysłuchali z zaciekawieniem fragmentu Książki kucharskiej Kubusia Puchatka, a następnie, w ślad za bohaterem, który zwykł jadać bez przerwy, zabrały się za przygotowywanie przysmaku wszystkich dzieci – pizzy. Wszak jedynie z papieru i bibuły, jednak zapał był ogromny! Na poszczególnych kawałkach swe miejsce znalazły ulubione dodatki w postaci grzybków, pomidorków, cebuli, a nawet ostrych papryczek. To wszystko okraszone sporą porcją sera i keczupu z bibuły…

Okazją do drugiego marcowego spotkania był niewątpliwie, przypadający na dzień 21 marca – Światowy Dzień Poezji. Pani Kasia przeczytała dzieciom wiersz Tuwima O Panu Tralalińskim, a także rymowankę swojego autorstwa pt. Pająk i Muszka, po wysłuchaniu której wzięły udział w zabawie ruchowej (pająki kontra muchy ;)) W części plastycznej natomiast klubowicze wykonali… pająki i muchy – a jakże! :) I umieścili je na specjalnie do tego celu utkanej pajęczynie (dzieło pani Kasi).

Dziękujemy za wspólną zabawę i informujemy, że kolejne spotkanie Klubu Małego Czytelnika odbędzie się – wyjątkowo – już w najbliższą sobotę 1 kwietnia (ze względu na to, że druga sobota kwietnia wypada w Wielką Sobotę i wtedy Biblioteka będzie nieczynna). Do zobaczenia! :)

Spotkanie 11.03.2023 r.:

Spotkanie 25.03.2023 r.:

wtorek, 28 mar 2023 o 14:03. Kategorie: Klub Małego Czytelnika. Komentowanie i pingowanie zabronione.