mar

Marcowe zajęcia dla grup przedszkolnych i szkolnych

Autor: dyrektor   Kategorie: Lekcje biblioteczne

W marcu naszą Książnicę odwiedziło sześć grup dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a do jednej z wizytą pojechały pracownice Biblioteki :)

W pierwszą środę  miesiąca (1.03.2023 r.) uczniowie klasy 0 a i 0 b SP w Kosakowie wzięli udział w lekcjach bibliotecznych, podczas których dowiedzieli się m.in. jak wygląda karta czytelnika i co trzeba zrobić, ażeby móc wypożyczać u nas książki. Efektem zajęć było drzewko przystrojone pięknymi włóczkowymi serduszkami wykonanymi własnoręcznie przez zerówkowiczów.

Tydzień później odwiedziła nas klasa II a z SP Pogórze, dla której przygotowaliśmy prezentację pt. Jak powstaje książka? (opracowaną i omówioną przez naszą stażystkę Kasię) oraz zajęcia m.in. z projektowania okładek książek.

15 marca mieliśmy przyjemność gościć sympatyczne przedszkolaki z Przedszkola nr 49 w Gdyni Pogórzu, które prały skarpetki :) Tego samego dnia nasza pani Kasia zaprosiła uczniów klasy 0 b SP Kosakowo do wspólnych zabaw literacko-plastycznych.

21 marca na zaproszenie Pań z Przedszkolnego Raju w Kosakowie pani Ania i pani Kasia odwiedziły dziaciaczki w ich siedzibie i z uwagi na to, iż tego dnia obchodzony był Dzień Kolorowych Skarpetek – zabrały ze sobą biblioteczną pralkę (przygotowaną jakiś czas temu na spotkanie Klubu Małego Czytelnika) i przeprowadziły zajęcia w oparciu o książkę Justyny Bednarek pt. Nowe przygody skarpetek.

Natomiast dzień później kosakowską Książnicę odwiedzili uczniowie klasy II f z SP Pogórze i wzięli udział w zajęciach z książką.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i oczywiście zapraszamy ponownie! :)

Fotorelacja z zajęć:

Uczniowie klasy 0a SP Kosakowo, 1.03.2023 r.:

Uczniowie klasy 0c SP Kosakowo, 1.03.2023 r.:

Uczniowie klasy Ia SP Pogórze, 8.03.2023 r.:

Uczniowie klasy 0b SP Kosakowo, 15.03.2023 r.:

Przedszkolaki z Przedszkola nr 49 w Gdyni Pogórzu, 15.03.2023 r.:

Przedszkolaki z Przedszkolnego Raju w Kosakowie, 21.03.2023 r.:

Uczniowie klasy IIf SP Pogórze, 22.03.2023 r.:

środa, 29 mar 2023 o 18:02. Kategorie: Lekcje biblioteczne. Komentowanie i pingowanie zabronione.