Mistrz i Małgorzata rys. Zdzisław Tatka

Wszystko będzie jak być powinno. Tak zbudowany jest ten świat – któż nie zna tych słów? Legendarna „powieść stulecia”, która obrosła niezliczonymi interpretacjami i mitami, przez wielu uważana za najwybitniejsze dzieło literackie XX wieku i jedną z najlepszych powieści wszechczasów (o ile nie najlepszą), diabelska rozprawa z ateuszami, obłudnikami, egoistami, fałszywymi znawcami sztuki, szpiegami i donosicielami, tchórzami etycznymi oraz każdym systemem totalitarnym, będzie na tapecie Grupy Czytelniczej naszej Biblioteki w piątek 29 listopada br. od godz. 17.00.

Króciutki wstęp, zachęcający do pochylenia się nad lekturą w sposób wyjątkowy i nietuzinkowy, zapraszający do żywiołowych dyskusji, wygłosi dr Karol Dettlaff, nasz literacki i muzyczny ekspert, którego adaptacja w wykonaniu kosakowskiego Teatru Młodzieżowego znalazła się w wypisie najważniejszych teatralnych interpretacji Mistrza i Małgorzaty w roku 2014 obok profesjonalnych teatrów z Moskwy czy Londynu na oficjalnej europejskiej stronie Bułhakowskiego arcydzieła, a zatem o powieści coś niecoś pewnie wie i niejedną ciekawostką zaskoczy…

Zachęcamy wszystkich wielbicieli powieści, oczywiście nie tylko członków naszej Grupy Czytelniczej – wstęp wolny.

Gotowi na kolejne spotkanie z diabelską świtą Wolanda? Będzie jak być powinno.

sobota, 23 lis 2019 o 10:55. Kategorie: Grupa czytelnicza. Komentowanie i pingowanie zabronione.