kwi

Nowa wystawa w bibliotecznych gablotach…

Autor: dyrektor   Kategorie: Wystawy

Wchodząc do Biblioteki zwróćcie uwagę na eksponaty ładnie poukładane w oszklonych gablotach. Prezentowana w naszej galerii wystawa Żetony folwarczne północnych Kaszub zyskała bowiem interesującą oprawę. Przyjaciele ze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego o. Dębogórze/Kosakowo (z którym aktywnie współpracujemy) udostępnili nam czasowo część swoich zbiorów – dawne narzędzia, w tym sporo stolarskich. Podobne do nich z całą pewnością były wykorzystywane w folwarkach (dawniej ludzie potrafili samodzielnie radzić sobie z wieloma czynnościami gospodarskimi).

Na co dzień eksponaty te przechowywane są w Izbie Regionalnej urządzonej w Kosakowie przy siedzibie ZKP. Tym razem macie okazję przyjrzeć się im w Bibliotece. Zapraszamy!

poniedziałek, 17 kwi 2023 o 15:22. Kategorie: Wystawy. Komentowanie i pingowanie zabronione.