logo bilbioteka

klub-małego-czytelnika-logo2015-Kopiowanie28 listopada w Klubie Małego Czytelnika zawitał nietypowy gość – Pajączek Łukasz. Jest to bohater opowiadań dla dzieci pisanych wspólnie przez dwie przyjaciółki Kingę Jansen i Agnieszkę Stanek-Pacholczyk (mieszkankę naszej gminy). Pajączek mieszka w kąciku na szafie w pokoju dwójki dzieci Ani i Pawełka. Jest taki malutki, że nikt nie wie o jego istnieniu, a on obserwuje życie rodziny i razem z dziećmi poznaje otaczający świat.

W ramach zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o jeżu pt.„Jesienny gość”. Opowiadanie czytała autorka p. Agnieszka. Później odpowiadały na rymowane zagadki przygotowane specjalnie do tego tekstu przez Katarzynę Radomską (poetkę, mieszkankę naszej gminy).

Po takim wysiłku umysłowym wskazany jest wysiłek fizyczny. Dzieci skakały, rżały i brykały wykonując wylosowane zadania i wykazując się znajomością zachowania różnych zwierząt. Gdy już rozładowały nadmiary zgromadzonej energii, wszystkie usiadły do stołów i wspólnie z rodzicami wykonywały prace plastyczne. Tematem były oczywiście jeże. Dzieci wspaniale pracowały szybko tworząc całe jeżowe rodzinki. A wszystkiemu przyglądał się sympatyczny Pajączek Łukasz.

Biblioteka raz jeszcze dziękuje p. Agnieszce za poprowadzenie wspaniałych zajęć :-)

ZDJĘCIA:

grupa starsza

grupa młodsza

czwartek, 3 gru 2015 o 10:24. Kategorie: Galeria, Klub Małego Czytelnika. Możesz jedynie użyć trackbacka.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij