logo bilbioteka
14
paź
2022

Palindromiczna rocznica

   Autor: dyrektor   Kategorie: Grupa czytelnicza, Wydarzenia

Czym jest palindrom? To słowo czytane od przodu i od tyłu w taki sam sposób. Czy wiecie, że istnieją również palindromiczne liczby? Są bardzo charakterystyczne: mają parzystą liczbę cyfr i są podzielne przez 11. Z tego wynika więc, że dziś obchodzimy w naszej Bibliotece palindromiczną rocznicę :)

Dokładnie 11 lat temu, 14 października zawiązała się Grupa Czytelnicza, początkowo licząca osiem osób. Chociaż liczba uczestników fluktuowała przez cały ten czas, nasze comiesięczne spotkania niezmiennie pozostają ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu, okazją do poznawania nowych ludzi oraz interesujących książek i autorów. Spotkaliśmy się już… dużo razy ;) Jeśli macie ochotę prześledzić tytuły, o których dyskutowaliśmy w ciągu tych 11 lat, zachęcamy do zajrzenia do zakładki grupa czytelnicza.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 października o godz. 17:00. Planujemy rozprawiać o pożegnaniu z biblioteką. Nie, absolutnie nie rozstajemy się z Wami! Na stoliku pojawi się książka Alberto Manguela pt. Pożegnanie z biblioteką. Elegia z dziesięciorgiem napomknień, która swoją premierę w Polsce miała dokładnie pół roku temu. Literacka świeżynka. Gdybyście również zapragnęli tej świeżości, drzwi Biblioteki pozostają dla wszystkich otwarte, tak jak Grupa Czytelnicza, do udziału w której serdecznie zapraszamy :)

piątek, 14 paź 2022 o 09:00. Kategorie: Grupa czytelnicza, Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij